Yavuz Yapı A.Ş. ekip arkadaşlarıyla beraber 50. yılını kutluyor...

Yavuz Yapı A.Ş. Ankara’da inşaat ve gayrimenkul sektöründe çok önemli bir yere sahip olan Yavuz Yapı A.Ş.’nin başarı öyküsünün temelleri, şirketin kurucusu ve aynı zamanda yönetim kurulu başkanı olan Yavuz Cengiz tarafından, 1967'li yılların başında atılmıştır. Yavuz Cengiz, İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra, on yıla yakın bir süre Ankara İmar Müdürlüğü’nde Mimar ve Planlama Müdürü olarak çalışmıştır. Yavuz Cengiz, 50 yıllık mimarlık ve inşaat deneyimiyle, Ankara’nın en büyük ve en güvenilir inşaat firmaları arasına Yavuz Yapı A.Ş.’nin adını yazdırmayı başarmıştır.

2016 yılı itibariyle Yavuz Yapı A.Ş. şu üç ana alanda faaliyet göstermektedir.

• İnşaat ve Gayrimenkul

• Turizm ve Otelcilik

• Enerji Üretimi

2000'li yıllara kadar inşaat ve gayrimenkul alanındaki çalışmalarıyla büyümesini sürdüren Yavuz Yapı A.Ş. 2001 yılında, turizm ve otelcilik üzerine yatırım yapmaya başlamıştır. Şirket 2015 yılı itibariyle, Areg Enerji ile enerji sektörüne adım atarak şirketlerinin sayısını arttırmıştır. İnşaat ve gayrimenkul üzerine olan projeleri, ağırlıklı olarak Ankara, İstanbul ve Antalya şehirlerinde faaliyet göstermektedir;

Yavuz Yapı A.Ş. bugün, biriktirdiği tecrübe ve bilgi birikimiyle, yeni projelere imza atmak için deneyimli ekibiyle çalışmalarına devam etmektedir.